III edycja Nakielskiej Ligi Pływania rozpoczęta. Za nami pierwsze zawody
27.10.2016 Radio Nakło ML 568

Rozpoczęła się trzecia edycja Nakielskiej Ligi Pływania. 23 października odbyły się pierwsze zawody z cyklu. Do startu przystąpiło 125 pływaków, którzy rywalizowali na dystansie 50m w 4 kategoriach wiekowych w stylu motylkowym, klasycznym, grzbietowym i dowolnym.


Celem zawodów poza popularyzacją nakielskiego pływania jest przegląd sportowych umiejętności dzieci i młodzieży oraz wyłonienie najzdolniejszych zawodników. Nakielską Ligę Pływania  zaplanowano na trzy oddzielne cykle, w których zawodnicy rywalizować będą indywidualnie oraz za najlepsze starty klasyfikowani będą według punktacji FINA. Zawody zakończą się w grudniu.


Niedzielny ranek na nakielskiej pływalni pokazał pełnie zainteresowania pływaniem w Nakle. Przy pełnych trybunach podziwialiśmy wile ciekawych wyścigów, podczas których padały rekordy życiowe. Do zawodów przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wielu od 8 do 17 lat z powiatu nakielskiego. Łącznie odbyło się 50 wyścigów.


Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty słowa podziękowania kieruje do wszystkich zaangażowanych osób, które przyczyniły się do organizacji zawodów. Dziękujemy nauczycielom szkół, instruktorom, trenerom isędziom PZP, którzy przeprowadzili zawody i licznie zgłosili swoich uczniów. Panu Tomaszowi Miniszewskiemu i Pani Katarzynie Tomyślak za sprawną organizację techniczną zawodów, Panu Sebastianowi Rosenau za oprawę muzyczną, Panu Dariuszowi Górzyńskiemu za fotograficzną relację,  oraz wszystkim, których wsparcie mieliśmy.  


Zawody zorganizowano w ramach realizacji projektu Uczniowskiego Klubu Sportowego Krzywousty pn. PO KOLEJNE ŻYCIOWE REKORDY - NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2016, który otrzymał wsparcie finansowe z UMiG w Nakle nad Notecią. Patronem medialnym zawodów jest Radio Nakło.

 

Marcin Kuliński UKS Krzywousty

 

 

Więcej informacji na temat zawodów pływackich na stronie internetowej UKS Krzywousty 

 

 


Foto: Dariusz Górzyński
 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
output_6spoLG.gif
topnka22.jpg
drobne.png