„Nakło – miasto trzech kultur” - inauguracja szlaku turystycznego w najbliższą sobotę
16.11.2016 Radio Nakło ML 626
grafika

„Nakło – miasto trzech kultur” - taką nazwę będzie nosił szlak turystyczny, którego otwarcie już w najbliższą sobotę w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. Ideą projektu jest pokazanie, że na terenie miasta w pewnym okresie żyły trzy kultury: polska, żydowska i niemiecka.

Dzięki trasie będzie można poznać miejsca i obiekty związane z każdą z wymienionych narodowości. Szlak jest dość długi, liczy około sześciu kilometrów i składa się z 17 punktów. Mówi Anna Sergott, kustosz Muzeum Ziemi KrajeńskiejNastępnie trasa poprowadzi do kościoła św. Wawrzyńca. Z parafii na ulicę Młyńską gdzie kiedyś znajdował się kirkut. Kolejnym punktem będzie cmentarz przy ul. Bohaterów. Z cmentarza trasa poprowadzi prze Nakielski Ośrodek Kultury, gdzie mieściła się strzelnica, przez park Sobieskiego na ulicę Krzywoustego i z powrotem do muzeum.
Inauguracja projektu w sobotę 19 listopada o godzinie 12:00 w muzeum. Dla gości przygotowane będą przewodniki po szlaku i gadżety promocyjne. W planach jest zwiedzanie placówki, a całość wydarzenia zwieńczy koncert Raffa Quartet. W przypadku złej pogody spacer po szlaku zostanie skrócony.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
output_6spoLG.gif
topnka22.jpg
drobne.png